szbb czern hqptbb stempel

Trzy proste kroki do skutecznego przeszkolenia lekarzy i pielęgniarek z leczenia bólu

1
Szkolenie e-learningowe lekarzy i pielęgniarek
voucher raport
Indywidualny voucher dla każdego uczestnika Raport postępu szkolenia na oddziałach
2
Wdrożenie procedur w szpitalu
 • Monitorowanie i dokumentacja natężenia bólu pooperacyjnego
 • Informowanie pacjentów o możliwościach uśmierzania bólu pooperacyjnego
 • Wprowadzenie standardów zgłaszania działań niepożądanych leczenia przeciwbólowego
3
Uzyskanie Certyfikatu Szpital Bez Bólu
 • Złożenie wniosku do Polskiego Towarzystwa Badania Bólu
 • Wizyta certyfikacyjna w Polskim Towarzystwie Badania Bólu

Pakiet korzyści dla szpitala

szbb biel
 • Gwarancja przeszkolenia całego personelu szpitala
 • Pozytywna ocena i punkty przy ubieganiu się Szpitala o akredytację Ministerstwa Zdrowia (Standardy PJ, ZO5, ZZ5, OP 6)
 • Dostęp do materiałów szkoleniowych dla personelu przez rok od przystąpienia do szkoleń
 • Możliwość monitorowania procesu szkolenia i poziomu wiedzy wśród personelu przez szpital
 • Zwiększenie poziomu satysfakcji pacjenta z efektów leczenia
 • Zmniejszenie ilości roszczeń pacjentów kierowanych do jednostki medycznej i lekarzy
 • Lepsza pozycja podczas negocjacji stawek ubezpieczenia OC podmiotów leczniczych

Referencje

„[…] Polecam kursy na platformie „LeczBól.pl” innym szpitalom. Prowadzone są one na wysokim poziomie merytorycznym. Ponadto uczestnicy mogą dopasować sobie czas i miejsce szkolenia do swoich możliwości, a egzamin kończący szkolenie weryfikuje posiadaną wiedzę.

Organizacja szkolenia przez firmę Next Medica została przeprowadzona bez zarzutu, a współpraca z firmą przebiegała bardzo dobrze. Pomocne były regularnie przesyłane raporty z informacją o szkoleniu pokazujące, jak personel przechodzi szkolenie." pdf icon

Andrzej Wisniewski,
Zastępca Dyrektora ds. Ekonomicznych
„Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie”

 

„Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie po raz pierwszy skorzystał z przeszkolenia swoich pracowników medycznych (lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni, fizjoterapeuci) nową formą szkolenia e-learingoweego „Ból ostry i przewlekły" przygotowaną przez państwa firmę.

Szkolenie personelu jest jednym z kryteriów otrzymania certyfikatu „Szpital bez bólu" wymaganą przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu.

Szkolenie było przygotowane bardzo profesjonalnie według najnowszych wytycznych przez wybitnych specjalistów w tej dziedzinie, a możliwość zadawania pytań i korzystania z tych wiadomości przez cały rok jest dodatkowym atutem. […]" pdf icon

dr n. med. Magda Wiśniewska,
Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa
„Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 PUM w Szczecinie”

 

„[…] Rekomendujemy szkolenia na platformie www.LeczBól.pl innym szpitalom. Zespół doświadczonych i profesjonalnych wykładowców przekazał wartościową wiedzę, przydatną w leczeniu chorych w naszym szpitalu, dzięki której czas hospitalizacji przeminie bez cierpienia i bólu oraz wpłynie na jakość świadczonych usług medycznych i przyspieszy powrót do zdrowia. Tak przeprowadzone szkolenie jest doskonałą metodą nauki w dogodnym czasie, bez konieczności dojazdu do placówek szkoleniowych.” pdf icon

lek. med. Janusz Adamkiewicz,
Dyrektor
„Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni”

 

„Przyjęta formuła e-learningowa, możliwość szkolenia w dowolnym wybranym miejscu i czasie pozwoliła na realizację kursu grupie pracowników liczącej ponad 1000 osób w sposób sprawny i nadzorowany w zakresie postępów szkolenia. Wsparcie dla Zarządu Instytutu i koordynatora szkolenia, stanowiły okresowe raporty przesyłane przez firmę, z danymi dotyczącymi statusu realizacji szkolenia oraz liczby uzyskanych certyfikatów z egzaminu końcowego przez pracowników poszczególnych oddziałów Instytutu.” pdf icon

dr n. med. Marek Migdał,
Dyrektor Instytutu
„Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”

 

„Szpital Specjalistyczny im. Św. Łukasza w Końskich zrealizował już dwa razy szkolenia e-Iearningowe z platformy LeczBóI.pl — na przełomie 2016 i 2017 roku oraz w 2019 roku dla prawie 600 lekarzy i pielęgniarek.

Polecamy szkolenie z platformy „LeczBóI.pI" innym szpitalom z uwagi na: wysoki poziom merytoryczny kursów, możliwość odbycia szkolenia w dogodnym miejscu i czasie przez uczestników, regularnie przesyłane raporty z informacją o szkoleniu pokazujące, jak personel przechodzi szkolenie, egzamin na zakończenie szkolenia pokazujący poziom przyswojonej wiedzy, pośredniczenie w kontakcie z Polskim Towarzystwem Badania Bólu oraz wsparcie i serwis techniczny świadczony przez Zespół LeczBóI.pI. Możliwość kontaktu indywidualnego przez uczestników, którzy potrzebowali pomocy w kwestii rejestracji i logowania na portalu była dla nas szczególnie cenna.

Przejście szkolenia przez personel pomogło nam przygotować się do certyfikacji w Programie Szpital Bez Bólu.

Uważamy, że współpraca z firmą Next Medica Sp. z o.o. przebiegała bardzo sprawnie, w razie jakichkolwiek problemów reakcja firmy była natychmiastowa, a wsparcie pracowników na najwyższym poziomie. Uzyskaliśmy pomoc w zasadzie na każdym etapie współpracy. Rekomendujemy firmę Next Medica sp. z o.o. jako rzetelnego partnera.” pdf icon

dr n. med. Wojciech Przybylski,
Dyrektor
„Zespołu Opieki Zdrowotnej w Końskich”

 

„W pierwszym kwartale 2017 roku w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie odbyło się powszechne szkolenie „Lecz Ból” w ramach kolejnego etapu ubiegania się przez naszą placówkę o certyfikat „Szpital Bez Bólu" przyznawanego przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu. Kurs w nowoczesnej formie e-learning'u umożliwiał zaliczenie go w najdogodniejszym dla zdającego miejscu i czasie oraz pozwalał na wielokrotne wracanie i powtarzanie interesujących zagadnień. Cykl wykładów zakończonych testem, prowadzonych przez wybitnych specjalistów z zakresu leczenia bólu z całej Polski poruszał m.in. takie zagadnienia jak procesy związane z powstawaniem i odczuwaniem bólu, mechanizmy działania poszczególnych grup leków przeciwbólowych, ich prawidłowe dawkowanie oraz aktualne schematy postępowania w leczeniu ostrego bólu pooperacyjnego, neuropatycznego i przewlekłego. Szkolenie objęło pion lekarzy wszystkich specjalności oraz pielęgniarki i położne. Tak powszechna edukacja prowadzona ze wspólnego źródła w zrozumiały i przystępny dla wszystkich sposób pozwala na zachowanie dużej powtarzalności postępowania w bólu we wszystkich oddziałach oraz zapewnia kompatybilną wiedzę zarówno dla zlecającego jak i dla wykonującego to zlecenie.

Ból postrzegany jako jeden z podstawowych, podlegających ocenie parametrów życiowych nie powinien być przedmiotem zainteresowania wyłącznie wąskiej grupy specjalistów; tylko współpraca całego personelu medycznego wszystkich specjalności i na każdym etapie opieki nad pacjentem jest w stanie zagwarantować skuteczne leczenie bólu.

Podejście zaprezentowane w materiałach kursu, w którym udział brali wszyscy pracownicy fachowo zaangażowani w postępowaniu w bólu u pacjentów Naszego Szpitala jest zgodne z najnowocześniejszymi standardami i umożliwia skuteczną redukcję cierpienia pacjentów leczonych w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie.

Zarząd „Szpitala Powiatowego w Jarocinie” Spółka z o.o. wysoko ocenia współpracę z Next Medica Spółka z o.o. pod względem merytorycznym oraz organizacyjnym. Bardzo dobry kontakt z firmą, współpraca z Panią Małgorzatą Lekso, jej pomoc w przygotowaniu do szkolenia.

Z przyjemnością udzielamy referencji mając nadzieję na dalszą współpracę.” pdf icon

Leszek Mazurek,
Prezes Zarządu
„Szpital Powiatowy w Jarocinie” Sp. z o.o.

 

„Firma Next Medica Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie ( 01-365 ), ul. Kruszyńska 31 zrealizowała szkolenia dla pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łosicach ( 08-200 ), ul. Słoneczna 1:

„Ostry ból pooperacyjny", w którym uczestniczyło 6 lekarzy oraz 6 pielęgniarek; „Ból Przewlekły", w którym uczestniczyło 5 lekarzy.

Przeprowadzenie szkoleń było jednym z etapów procesu przystąpienia do uzyskania certyfikacji „Szpital Bez Bólu".

Szkolenie zostało przygotowane i przeprowadzone zgodnie z naszymi oczekiwaniami, zarówno pod względem merytorycznym jak i organizacyjnym, a warunki zawartej umowy zostały w pełni zrealizowane. Uczestnicy szkolenia otrzymali profesjonalnie opracowane materiały szkoleniowe, które będą dla nich wsparciem w późniejszej pracy.

Firmę Next Medica Sp. z o. o. cechuje duże zaangażowanie, profesjonalizm w organizowaniu szkoleń. Szczególne wyrazy podziękowań należy kierować do pracowników, którzy w każdej chwili służyli pomocną radą oraz wyczerpującymi odpowiedziami na nurtujące pytania.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łosicach rekomenduje firmę Next Medica Sp. z o.o. jako rzetelnego partnera w zakresie realizacji szkoleń.” pdf icon

Grażyna Podlipniak - Sobczyńska,
Dyrektor Szpitala
SP ZOZ w Łosicach

 

„Firma Next Medica przeprowadziła w Szpitalu Św. Rocha w Ozimku szkolenie e-learningowe z zakresu uśmierzania bólu dla personelu medycznego (lekarzy i pielęgniarek) - „Ostry Ból Pooperacyjny". Szkolenie zostało zakończone egzaminem i wydaniem certyfikatu dla każdego uczestnika.

Przeszkolenie personelu medycznego jest jednym z kryteriów przyznawania przez PTBB certyfikatu „Szpital bez Bólu".

Każdy uczestnik szkolenia otrzymał indywidualny kod dostępu, dzięki czemu realizacja szkolenia była bardzo dogodna dla pracowników.

Uczestnicy wysoko ocenili stopień przygotowania szkoleń, jak również profesjonalizm i wysokie kompetencje wykładowców. Dodatkowo dużą zaletą tej oferty szkoleniowej byt fakt, ze dostęp do kursu jest ważny przez rok od daty rejestracji, możliwości zdobycia przez lekarzy punktów edukacyjnych, korzystania z materiałów do wydruku a także możliwość zadawania pytań wykładowcom kursu.

Firma w pełni wywiązała się z przyjętych zobowiązań, prezentując przy tym zaangażowanie i elastyczność w sprawach organizacyjnych. Szkolenie zostało przeprowadzone zgodnie z naszymi oczekiwaniami i w naszej ocenie Next Medica jest solidnym i godnym polecenia partnerem.” pdf icon

Mgr Jolanta Ryndak,
Dyrektor Szpitala
Szpital Św. Rocha w Ozimku

 

„Firma Next Medica Sp z o.o. z siedzibą w Warszawie realizowała dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zgierzu usługę szkolenia e-learningowego „LeczBól.pl-Ostry Ból Pooperacyjny”.

Przesłane przez firmę Next Medica Sp. z o.o. vouchery z nadanymi indywidualnie kodami dostępu znacznie ułatwiły sposób przeprowadzenia szkolenia. Polecamy szkolenie „LeczBól.pl” innym szpitalom ze względu na dostępność materiałów szkoleniowych, dogodność szkolenia, sposób przekazania wiedzy i możliwość jej weryfikacji. Szkolenie przebiegło szybko i sprawnie.

W ramach dotychczasowej współpracy rekomendujemy firmę Next Medica Sp. z o.o. jako solidną, wiarygodną, w pełni przygotowaną na kompleksowe wykonanie powierzonej usługi. Osoby reprezentujące firmę Next Medica Sp. z o.o. wykazały się profesjonalizmem. Z pełnym zaufaniem rekomendujemy firmę Next Medica Sp. z o.o. jako rzetelnego partnera dla prowadzenia w/w. szkolenia.” pdf icon

Miłosz Dobrogowski,
Z-ca Dyrektora ds. Opieki Zdrowotnej
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu

 

„[…] Personel PCZ w Malborku po raz pierwszy brał udział w szkoleniu e-learningowym. Każdy uczestnik miał możliwość w dogodnym dla siebie czasie i miejscu uczestniczyć w kursie. Internetowa forma szkolenia zwolniła nas z wielu organizacyjnych problemów jak np. zorganizowanie wykładowcy, sali czy też zebranie personelu w jednym czasie. Profesjonalnie przygotowane prezentacje omawiane przez znane autorytety, pozwoliły nam poszerzyć wiedzę w zakresie bólu pooperacyjnego, udoskonalić system leczenia i dokumentowania. Dzięki zaangażowaniu Państwa firmy 14 listopada 2016 roku w Krakowie bez trudu otrzymaliśmy certyfikat Szpital Bez Bólu! Dziękujemy”pdf icon

Małgorzata Zasempa,
Pielęgniarka koordynująca Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku

 

„[…] Uważamy, że kurs „LeczBól.pl” jest bardzo dobrze przygotowany merytorycznie, a egzamin na jego zakończenie pozwolił nam na sprawdzenie przyswojonej przez personel wiedzy. Dodatkowo raporty, które otrzymywaliśmy regularnie od firmy NextMedica Sp. z o.o. pokazujące, jak przebiega szkolenie na poszczególnych Oddziałach były bardzo pomocne przy monitorowaniu procesu szkoleniowego.”pdf icon

Artur Kwaśniewski,
Prezes Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego MEDICUS w Lubinie

 

„[…] Polecamy szkolenie innym szpitalom ze względu na wysoki poziom wykładowców, optymalnie przygotowane "sekcje" szkolenia oraz możliwość powrotu do tematów. Dodatkowo doceniamy możliwość szkolenia się przez personel we własnym tempie, w ramach możliwości czasowych.

Współpracę z firmą Next Medica – organizatorem szkolenia oceniamy jako profesjonalną, na wysokim poziomie dzięki komunikacji telefonicznej i e-mailowej pomiędzy firmą a szpitalem (czasem mimo trudności "zgrania się w czasie"), systematycznemu raportowaniu o wynikach realizacji szkolenia, możliwości skorzystania z pomocy, wiedzy i sugestii pracowników firmy w sprawach technicznych, szybkiej reakcji na każdego e-maila.

Bardzo dziękujemy.”pdf icon

Piotr Jurczak,
Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa
Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie

Dorota Kostrzewa,
Pielęgniarka Naczelna
Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie

Szkolą się z nami:

 • 109 szpital
 • mazovia
 • spmzoz slupsk
 • spmzoz slupsk
 • prosta lith
 • uck katowice
 • siemiradzki
 • scanmed
 • zoz-bemowo
 • spzoz-trzyciaz
 • szpzoz-warszawa-wesola
 • spzoz-skolyszyn
 • polanica-scm
 • stobrawskie-centrum-medyczne
 • warszawa-bielanski
 • warszawa-enel-med
 • warszawa-dziaciatka-jezus
 • zamosc-jana-pawla-2
 • luxmed
 • szpital-bytow
 • wroclaw-falkiewicza
 • poznan-sw-wojciech
 • bydgoszcz-biziel
 • suwalki-rydygiera
 • tarnow-sw-lukasz
 • zakopane-uniwersytecki
 • gorzow-wsw
 • przymysl-sw-pio
 • zakopane-rehabilitacja
 • elblag-wsz
 • lodz-centrum-pluc
 • zamosc-niepubliczny
 • poznan-degi
 • gdansk-uck
 • bydgoszcz-centrum-pulmonologii
 • warszawa-ipczd
 • katowice-kco
 • tabita
 • pcmnzoz
 • poddebickie-cz
 • chrzanow-szpital-powiatowy
 • slupsk-salus
 • lublin-janbozy
 • szczecin-spwsz
 • olsztyn-mswia
 • bialystok-sniadecki
 • kepno-spzoz
 • lezajsk-sp-zoz kopia
 • 4wsk
 • 7szmw
 • carolina
 • lumed
 • siem-clo
 • waw-salus
 • gliwice-co
 • dcchp
 • rabka-igicp
 • cp bydgoszcz
 • spsk2
 • spsk1
 • imid
 • orlowski
 • kcr
 • suloszowa
 • dco
 • zdroje
 • bco
 • szbl
 • chojnice
 • copernicus
 • krapkowickie
 • pcz kamienna gora
 • cmr bielsk
 • busko
 • spzoz msw wroclaw
 • bielsk
 • bochnia
 • boleslawiec
 • brzeziny
 • medicus
 • chrzanow
 • damiana
 • gamma
 • jarocin
 • konskie
 • krasnik
 • krosno
 • losice
 • malbork
 • medicover
 • medipartner
 • medvit
 • miedzychod
 • nowadeba
 • ozimek
 • rzeszow
 • tomaszow
 • tuchow
 • uczkin
 • zgierz